Субвенція на розвиток мережі ЦНАП
19 січня 2022, 14:00
Субвенція на розвиток мережі ЦНАП
Механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток мережі центрів надання адміністративних послуг визначений Порядком та умовами надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток мережі центрів надання адміністративних послуг, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 249 (зі змінами).
У Законі України «Про Державний бюджет на 2022 рік» було передбачено 231 млн грн субвенції на розвиток мережі ЦНАП.
Однак, відповідно до пункту 1 постанови Уряду від 10 березня 2022 р. № 245 «Про спрямування коштів до резервного фонду державного бюджету» передбачено скорочення видатків та кредитування загального фонду державного бюджету, передбачені головним розпорядникам коштів державного бюджету на 2022 рік за програмами згідно з додатком та збільшення обсягів видатків за програмою 3511030 «Резервний фонд».
Згідно із додатком до зазначеної постанови Уряду скорочення видатків та кредитування загального фонду державного бюджету на 2022 рік передбачено і за бюджетною програмою КПКВК 2911050 «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток мережі центрів надання адміністративних послуг» у повному обсязі.
У зв’язку з російською збройною агресією проти України та воєнним станом, оголошеним в країні Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64/2022 із подальшим його продовженням, субвенція на розвиток мережі ЦНАП у 2022 році не надається.
У межах субвенції на розвиток мережі ЦНАП Мінцифра виділяє кошти за напрямами:
- будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт будівель та приміщень для ЦНАП/ТП/ВРМ (далі — будівництво);
- облаштування будівель та приміщень, забезпечення ЦНАП/ТП/ВРМ обладнанням, комп'ютерною технікою, меблями, програмними засобами (далі — облаштування).
Терміни подання клопотань
Мінцифра приймає клопотання та матеріали, подані поштою або онлайн із накладеним кваліфікованим електронним підписом, до 1 березня поточного року.
Клопотання, подані пізніше зазначеного терміну, не розглядаються.
Рекомендації щодо оформлення клопотань і матеріалів
Для належного оформлення клопотання необхідно скористатись формою за посиланням.
До клопотання необхідно додати такі матеріали:
за напрямом “Будівництво”:
- Копія рішення місцевої ради або військово-цивільної адміністрації про утворення Центру та його будівництво
- інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень щодо земельної ділянки (у разі нового будівництва) або щодо відповідної будівлі чи приміщення (у разі реконструкції, реставрації або капітального ремонту)
- Копія проєкту будівництва Центру
- Розрахунки вартості будівництва Центру, деталізовані за видами робіт та роками
- Копія письмового звіту експертної організації за результатами експертизи проєкту будівництва
- Гарантійний лист щодо співфінансування в поточному бюджетному періоді з місцевого бюджету та позабюджетних коштів
- Щонайменше 5 фотографій із різних ракурсів, які демонструють стан проєкту до початку реалізації
- Матеріали щодо використаних коштів та виконаних робіт у попередніх бюджетних періодах
за напрямом “Облаштування/обладнання”:
- Копія рішення місцевої ради або військово-цивільної адміністрації про утворення Центру
- Техніко-економічне обґрунтування потреби в облаштуванні/обладнанні Центру
- Гарантійний лист щодо співфінансування в поточному бюджетному періоді з місцевого бюджету та позабюджетних коштів
- Підтвердні документи/гарантійний лист щодо організації каналу конфіденційного зв’язку між Центром і Єдиним державним демографічним реєстром (у разі подання клопотання щодо забезпечення обладнанням для видачі паспортних документів або посвідчень водія)
Інформацію щодо отримання та стану опрацювання клопотань та матеріалів Мінцифри можна знайти за посиланням.
Варто зауважити, що відбір переможців буде визначатись з урахуванням пріоритетності на основі таких чинників:
1) обсяг співфінансування з відповідних місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством;
2) облаштування центру позначенням «Центр Дії», навігаційними табличками (табличками, які використовуються для орієнтування у центрі), піктограмами за зразками, передбаченими Примірним регламентом центру надання адміністративних послуг, затвердженим постановою Кабінетів Міністрів України від 1 серпня 2013 р. № 588;
3) наявність у проекті будівництва центру окремого місця для проведення консультацій з підтримки підприємництва;
4) створення та забезпечення функціонування центрів у територіальних громадах, у яких відсутні діючі центри станом на 1 жовтня року, що передує року, в якому подається клопотання;
5) створення центрів міськими, селищними, сільськими радами, що представляють інтереси територіальних громад:
- із населенням понад 10 тисяч мешканців (застосовується до 1 січня 2023 р.);
- із населенням менше 10 тисяч мешканців (застосовується з 1 січня 2023 р.);
6) потреба у розширенні площі секторів очікування та обслуговування діючих центрів відповідно до рекомендацій, передбачених пунктом 11 Примірного регламенту центру надання адміністративних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 р. № 588, або потреба у збільшенні кількості робочих місць адміністраторів відповідно до рекомендацій, передбачених пунктом 10 Примірного положення про центр надання адміністративних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2013 р. № 118;
7) залучення співфінансування із джерел не заборонених законодавством, зокрема із обласних чи районних бюджетів або міжнародної технічної допомоги;
8) створення територіальних підрозділів та віддалених робочих місць адміністраторів з урахуванням методичних рекомендацій щодо критеріїв територіальної доступності центру надання адміністративних послуг, включаючи його територіальні підрозділи та віддалені (у тому числі пересувні) робочі місця адміністраторів, схвалених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2 червня 2021 р. № 574 (застосовується з 1 січня 2024 р.).
Роз'яснення Мінцифри щодо подання клопотань
Для інформування громад, які мають намір отримати державну підтримку на розвиток мережі ЦНАП, про умови надання субвенції 25.01.2022 було проведено вебінар "ЦНАП: Як отримати державну підтримку у 2022 році", який можна переглянути у записі за посиланням.
Із відповідями на типові питання щодо порядку подання клопотань та матеріалів для отримання субвенції можна ознайомитись за посиланням.
Рекомендації щодо оформлення техніко-економічного обґрунтування потреби в облаштуванні/ обладнанні центру розміщено за посиланням.
Комісія з розгляду клопотань
Персональний склад та положення про комісію затверджуються Мінцифрою. Комісія розглядає подані документи та формує рекомендований перелік заявників, які отримають субвенцію в поточному бюджетному році.
Положення про комісію та персональний склад комісії можна переглянути за посиланням
Результати відбору
Розподіл субвенції між окремими місцевими бюджетами затверджується Кабінетом Міністрів України за погодженням із Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету за поданням Мінцифри.
У 2021 році розподіл коштів субвенції затверджений розпорядженням № 619-р (в редакції розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2021 р. № 1253-р), яке можна переглянути за посиланням.
Графічне відображення громад, що отримали кошти субвенції у 2021 році, можна переглянути на дашборді.
Зміст сторінки
Дізнайтесь також
Звітування громад про використання коштів субвенції
Щомісяця до 5 числа громади подають інформацію про використання субвенції. Інструкція щодо звітування — за посиланням Інструкція до звітування за субвенцію ЦНАП