Як працює Великоберезнянський ЦНАП під час повномасштабної війни?
Відділ ЦНАП Великоберезнянської селищної ради Закарпатської області, у якому працює четверо осіб, було створено 2019 року завдяки участі Великоберезнянської селищної ради в 3-му раунді Програми «ULEAD з Європою». Цього року ми планували створити та облаштувати належним чином віддалені робочі місця адміністраторів на старостинських округах, провести ремонтні роботи, придбати в ЦНАП мобільний кейс для обслуговування маломобільних груп населення. Однак російський агресор змусив наші грандіозні плани перенести на майбутнє.
Прийняли понад 2,5 тисячі вимушених переселенців
З перших днів війни працівники ЦНАП брали участь у цілодобових чергуваннях у штабі Великоберезнянської громади. Уже 26 лютого до нашої громади приїхали перші автобуси з гуманітарною допомогою зі Словаччини. А вже 27 лютого з раннього ранку працівники нашого Центру, селищної ради разом із жителями селища сортували та групували гуманітарну допомогу.
Оскільки наша громада розташована на кордоні зі Словаччиною, більшість українців, які мали намір перетнути кордон, проїжджали через наше селище. У перші дні війни близько 1,5 тисячі українців завітали до нашого штабу розміщення людей. А це і літні люди, і дітки, і люди з інвалідністю, і домашні улюбленці. Хтось просто відпочити, прийняти душ та поїсти, а хтось так і залишився проживати на території нашого селища, знайшовши дах над головою. Кожен, хто до нас завітав, отримав психологічну допомогу, консультацію щодо медичної та гуманітарної допомоги: одягу, постільної білизни, продуктів, ліків, засобів гігієни тощо. Всього за три місяці повномасштабної війни через нашу громаду пройшло близько 2,5 тисячі людей.
Надали житло для 1,5 тисячі українців
У нашій громаді живуть 10 тисяч мешканців у 8 населених пунктах. За час повномасштабної війни ми поселили понад 1,5 тисячі українців. Наприкінці березня ЦНАП розпочав видавати довідки, оформлювати соціальну допомогу для ВПО, а також приймати повідомлення про пошкоджене або знищене майно.
Через велике навантаження та нескінченний потік людей, ми вирішили працювати понаднормово, і навіть вночі. Робота державних реєстраторів також була переформатована на оформлення довідок та соціальної допомоги вимушеним переселенцям. І так спільними зусиллями чотирьох тендітних, але стійких дівчат, усі ВПО, які проживали на території нашої громади, отримали необхідні адміністративні послуги для отримання грошових компенсацій у встановлений законом строк.
Щоб трохи розвантажити працівників ЦНАП, усю роботу щодо прийняття заяв на компенсацію витрат за тимчасове розміщення переселенців було передано до відділу загальної, організаційної роботи, зв'язків із громадськістю, юридичного супроводу та управління персоналом Великоберезнянської селищної ради. За даними відділу вже понад 200 власників житла подали такі заяви. Усі працівники селищної ради на чолі з головою завжди підтримують і працівників ЦНАП, і всіх наших відвідувачів.
Завдяки згуртованості й постійній роботі на результат, сьогодні всі звернення опрацьовано. Адже ми живемо на мирній землі та з повагою ставимося до проблем, що виникають у внутрішньо переміщених громадян.
Використовуємо чатбот Турботник для допомоги вимушеним переселенцям
Крім надання держпослуг, спільно з селищною радою наші працівники тимчасово поселяють переселенців у школах та садочках, де є спальні місця, кухні, душові. Постійно моніторимо інформацію щодо житла, яке звільнилося і може бути надане для проживання.
Наш відділ під'єднано до чатбота Турботник, що дає нам змогу допомогти вимушеним переселенцям, які прямують до інших областей України, у пошуку житла чи необхідних речей шляхом надання в телефонному режимі потрібної інформації.
Весняна толока спільними зусиллями
Щороку в перші тижні квітня у Великоберезнянській громаді за традицією проводять весняну Толоку, де беруть участь не тільки працівники комунальних служб, а й всі працівники селищної ради та мешканці селища. І нам було дуже приємно, коли українці, які переселилися до нашої громади, самі запропонували нам допомогти. Під час такої толоки люди краще знайомляться та об’єднуються. У нас всіх зараз спільна біда. Тож така маленька, але дуже корисна справа, як облагородження селища, нас ще більше об’єднала.
У Великоберезнянській територіальній громаді ми всі — представники місцевого самоврядування, волонтери, громадські організації, місцеві жителі, гості селища — єдині й згуртовані, налаштовані лише на перемогу. Сьогодні внесок кожного з нас у спільну справу вагомий як ніколи! Віримо в Збройні сили України! Віримо в перемогу! ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!
Матеріал підготовлено начальником відділу ЦНАП Великоберезнянської селищної ради Закарпатської області Олександрою Куцик
Інші історії