Гаряча лінія, навчання, допомога та поселення ВПО: як війна змінила роботу Перещепинського ЦНАП?

З перших днів війни Перещепинський ЦНАП Дніпропетровської області не лише продовжує безперебійно та якісно надавати всі актуальні адмініпослуги, але й працює як волонтерський, молодіжний та гуманітарний хаб.

Перещепинський ЦНАП, а також його територіальний підрозділ та віддалені робочі місця в кожному старостинському окрузі, стали надійними помічниками для місцевих жителів, переселенців, військових та бійців тероборони.

Поселення ВПО — понад 1600 переселенців отримали тимчасову домівку

Громада прийняла та розмістила на своїй території понад 1600 внутрішньо переміщених осіб із Харкова, Ізюма, Сєверодонецька, Дергачів, Єнакієва, Маріуполя, Слов’янська, Горлівки, Дебальцева та інших населених пунктів України.

Переселенці залюбки беруть участь у волонтерстві та допомагають надавати важливі адмінпослуги, в тому числі реєструвати внутрішньо переміщених осіб. Також допомагають заповнювати бланки заяв і документацію, фасують гуманітарну допомогу та консультують щодо варіантів безоплатного житла в громаді.

Гуманітарна допомога для військових та переселенців

На базі ЦНАПу працює гуманітарний штаб громади, що координує збір та розподіл гуманітарної допомоги: речей першої необхідності, дитячого харчування, одягу та взуття, продуктових наборів та ліків. Така допомога надходить безпосередньо тим, хто потребує її першочергово — військовим та переселенцям. 

Також у Перещепинській міській молодіжній раді створена ініціатива «Потребуєш — візьми, маєш змогу — поклади!», де всі охочі мешканці громади можуть поділитися продуктами чи одягом. 

Гаряча лінія ЦНАП — консультації, поселення та працевлаштування ВПО

Завдяки гарячій телефонній лінії ЦНАПа Перещепинської громади, працівники центру надають онлайн-консультації та роз’яснення громадянам, організовують розміщення ВПО, збирають інформацію щодо вакансій у різних напрямах бізнесу, комунальних установах та надають переселенцям для працевлаштування. Також інформують волонтерів щодо потреб у допомозі.

Навчання на базі ЦНАП та безоплатна правова допомога

У ЦНАП проходять навчання всі охочі надавати першу медичну допомогу, отримувати е-послуги, користуватися застосунком Дія та корисними мобільними додатками під час війни. Крім цього, у Центрі організували надання професійних послуг із безоплатної̈ правової допомоги громадянам.

Попри всі негаразди війни, Перещепинський ЦНАП став міцною, дружною молодіжною родиною. І передвісником майбутньої перемоги України —  нещодавно весь колектив відділу та адміністрація громади вітали спеціаліста ЦНАП та бійця ЗСУ з одруженням.

Життя переможе! Разом — переможемо! Слава Україні!