Щоденник ЦНАПу Львівської області під час повномасштабної війни
Шлях до створення сучасного ЦНАПу в Жовкві починався в тестовому режимі. Тоді в невеличкому кабінеті двоє спеціалістів приймали відвідувачів, паралельно займалися ремонтом нового приміщення, формували колектив та опановували перелік послуг (до речі, починали з 33, а сьогодні їх вже 192. І це не межа для нас).
Молода сім'я жовківчан — Марта й Роман Коцури — безоплатно розробили для проєкту приміщення та візуалізацію майбутнього ЦНАПу. Ми вже планували урочисте відкриття на 1 березня... Проте повномасштабна війна внесла свої корективи. Тому довгоочікувана для громади подія відбулася 1 липня.
А до цього було…
[24 лютого 2022 року]. Цей ранок ніхто не забуде.
Хтось прокинувся від вибухів, хтось від телефонного дзвінка, почувши жахливе слово «війна»… Шок, паніка, страх. А з ними — чітке розуміння того, що ми не маємо бути осторонь. Треба діяти.
[Найдовший лютий]. Намагаємося бути там, де потрібна допомога.
Команда долучилася до формування списків патрулів тероборони громади. Саме ці хлопці, які зараз боронять на Сході нашу країну, були першими відвідувачами оновленого ЦНАПу. За ініціативи міського голови Олега Вольського в перші дні було створено гуманітарний штаб для оперативного реагування на потреби військових та постраждалих від бойових дій. Працівники відділу сортують, групують та відвантажують гуманітарну допомогу в найгарячіші куточки країни. А також допомагають у забезпеченні необхідним військовослужбовців, патрулів тероборони та вимушено переміщених осіб у Жовківській громаді.
Поки доступів до держреєстрів немає, консультуємо та інформуємо громадян за допомогою засобів зв'язку. Надаємо інформацію щодо створення можливості подання документів на адміністративні послуги онлайн.
Долучилися до реєстрації та оформлення довідки для внутрішньо переміщених осіб, адже за час повномасштабної війни до нашої громади приїхало понад 4000 осіб, котрі змушені покинути свої домівки.
[Крок за кроком щодня облаштовуємо комфортне та доступне приміщення]. Зручність для українців, як завжди, наш пріоритет. Тому в нашому ЦНАПі є:
✅ кнопка виклику для осіб, що не мають змоги самостійно дістатися до приміщення,
✅ шрифт Брайля на вказівниках для людей із вадами зору,
✅ облаштований дитячий куточок, де дітки мають змогу цікаво провести час, поки батьки отримують послуги.
З особливою гордістю вважаємо наш ЦНАП Жовківської міської ради сучасним та європейським, орієнтованим на потреби громадян. Жителі громади поступово звикають до нової якості сервісу з електронною чергою, терміналом для оплати, зручним залом для очікування та рецепцією.
[Про нашу фішку].
Колектив ЦНАПу формували за принципом «універсальний спеціаліст», коли всі адміністратори надають весь спектр послуг, передбачених у переліку. Вважаємо це чудовою практикою, адже в такий спосіб не створюються черги до одного спеціаліста.
Поступово ми розширюємо географію надання послуг, а також особливу увагу приділяємо підвищенню кваліфікації працівників. Власне, планування навчання для персоналу дає змогу систематизовано підвищувати свої знання і рівень надання послуг.
[Ще трохи про наші справи під час війни].
Колектив узяв під опіку дві сім’ї внутрішньо переміщених осіб — сім’ю з Миколаєва (жінка з маленькою півторарічною дівчинкою та важко хворий батько, який після складної операції в Миколаївській лікарні був направлений у Львів на хіміотерапію) та сім’ю з Харкова. Надаємо посильну допомогу, а це допомога у влаштуванні на роботу, дитячий садок, проживання, харчові продукти, гігієни та медикаменти.
Війна в країні стала «перевіркою стосунків» на роботі. За 5 місяців війни колектив ЦНАПу адаптувався до нових реалій, згуртувався, став більш активними, працюючи з повною віддачею. Нині ми поєднуємо роботу в гуманітарному штабі з основним місцем праці (після завершення робочого дня та у вихідні дні). Бо усвідомлюємо гостру потребу бути корисними та зробити свій невеличкий внесок у майбутню Перемогу. Все буде Україна!
Матеріал підготовлено начальницею відділу Центру надання адміністративних послуг Жовківської міської ради Львівського району Львівської області Галиною Скоропад.