Миколаївський ЦНАП — найбільш енергоефективний ЦНАП України

У березні 2020 року в Миколаївській ОТГ на Сумщині відкрився новий ЦНАП, створений «з нуля» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Приміщення центру, побудоване з використанням енергоефективних технологій, можна вважати однією з найбільш енергоефективних адмінбудівель в Україні.

Завдяки появі сучасного ЦНАП понад 10 тис. жителів Миколаївської ОТГ отримають зручний доступ до якісних послуг, а громада витрачатиме в чотири рази менше електроенергії на опалення та вентиляцію, порівнюючи зі звичайними адмінбудівлями. Відповідно до Європейської класифікації енергозбереження будинків Миколаївський ЦНАП можна буде віднести до одного з найвищих класів. Адміністративна будівля з таким рівнем енергоефективності вперше з’явиться в ОТГ України.

В основі енергоефективної концепції Миколаївського ЦНАП використання теплового насоса «повітря/вода», однієї з найперспективніших та найбезпечніших на світовому ринку інженерних систем. Поєднання цієї технології та підлогового опалення забезпечує найвищу енергоефективність системи. Для вентиляції в ЦНАП використано технологію рекуперації, яка утилізує до 95% тепла повітря та підтримує оптимальний рівень вологості. Приміщення побудоване з SIP-панелей із додатковим утепленням, що дало змогу досягти показника опору теплопередачі до 50% вище, ніж при будівництві за методом «цегла плюс утеплення».

За словами С. Даниліва, генерального директора «Сахар» (компанії-партнера в реалізації енергоефективного комплексу будівлі), завдяки комплексному системному рішенню вдалося досягти показника, коли використання енергії навколишнього середовища дає змогу отримати з 1 кВт електроенергії близько 4 кВт тепла.

Як зазначила С. Делланс, керівниця з напряму покращення якості адмінпослуг для населення Програми «U-LEAD з Європою», поєднання шведського досвіду у сферах надання послуг та «зелених технологій» з ентузіазмом громади щодо втілення проєкту в реальність створює всі умови для появи в Україні найбільш енергоефективного ЦНАП, який надасть можливість жителям не лише отримувати якісні та доступні адмінпослуги, а й заощаджувати кошти ОТГ.

Енергоефективний ЦНАП Миколаївської ОТГ надаватиме понад 100 адміністративних послуг. У центрі створено сім робочих місць, де працюватимуть фахівці, які пройшли навчання за спеціально розробленою програмою.