Перша домедична допомога в ЦНАП Дніпропетровщини

Перша домедична допомога в ЦНАП Дніпропетровщини 


ЦНАП – це місце масового перебування людей різного віку. Адміністратори постійно взаємодіють із відвідувачами, а іноді першими опиняються біля того, кому потрібна допомога. 


Вміти правильно та оперативно надавати першу домедичну допомогу важливо, адже інколи трапляються непередбачувані ситуації, у яких потрібно знати, як діяти.


Для того, аби навчити адміністраторів ЦНАП надавати першу домедичну допомогу громадянам, Дніпропетровська облдержадміністрація з Всеукраїнською Радою реанімації та екстреної медичної допомоги запустили спеціалізовані тренінги в рамках Програми розвитку й підтримки сфери надання адміністративних послуг у Дніпропетровській області на 2021–2023 роки. 


Практичні заняття зі здобуття важливих знань і  відпрацювання необхідних навичок впродовж 10 днів проходили на базі 7 районів Дніпропетровщини за участю професійних медиків-інструкторів. На сьогодні 225 працівників ЦНАП Дніпропетровської області отримали сертифікати міжнародного зразка про проходження навчання. 


Адміністратори ЦНАП тепер знають чіткі алгоритми дій: 

  • як правильно викликати швидку;
  • що робити, поки вона їде, і чого не робити, щоб не нашкодити потерпілому та собі;
  • як робити серцево-легеневу реанімацію, безпечно використовувати зовнішній дефібрилятор;
  • як розпізнати інсульт та інфаркт;
  • яку надавати допомогу при травмуванні кінцівок, при нападі епілепсії чи втраті свідомості.

Вчасно й правильно надана допомога у більшості випадків — це збережені людські життя, подальше успішне лікування хвороб чи ушкоджень.

ЦНАП — сучасна сервісна установа, яка працює з людьми та для людей. Це інституція, де сповідується філософія обслуговування громадян за принципом «супермаркету послуг»: максимально доступно, комфортно та результативно. А відтепер — це місце, де знають, вміють і рятують життя. 


Тренінги стали можливими завдяки активній співпраці облдержадміністрації з Всеукраїнською Радою реанімації та екстреної медичної допомоги. 


Матеріал підготовлено Начовним Іваном, заступником голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).

01 / 03