Як Довжанський ЦНАП допомагає Україні під час війни: гуманітарна допомога, тимчасова домівка та дозвілля для ВПО

Як і всі ЦНАПи, ми сьогодні маємо велике навантаження на послуги реєстрації та оформлення внутрішньо переміщених осіб. У зв’язку з цим ми залучили всіх адміністраторів ЦНАП, разом із керівниками, до реєстрації внутрішньо переміщених осіб, оформлення допомоги на проживання, підготовки й збору гуманітарної допомоги та передачі для Збройних сил України. 

Ефективний держсервіс для вимушених переселенців

Сьогодні Довжанська територіальна громада налічує 15 тисяч осіб, тоді як внутрішньо переміщених осіб зареєстровано близько 1700, більшість із яких вже оформили допомогу на проживання. Досягти таких результатів вдалося завдяки вчасному переформатуванню роботи ЦНАП та підтримці відділу соцзахисту Довжанської сільської ради, що також веде реєстрацію та керує процесом розміщення ВПО в комунальних закладах.

Позашляховик Jeep Grand Cherokee та інша гуманітарна допомога для військових та переселенців від ЦНАП

У приміщенні ЦНАП переселенці можуть подати заяву на гуманітарну допомогу, яку за направленням отримують у пункті видачі допомоги, а представники соцзахисту оформляють допомогу особам, які прихистили ВПО. В перші дні війни наші односельчани почали самостійно збирати допомогу — консервація, продукти харчування та речі.

Гуманітарна допомога зараз здебільшого надходить від односельчан, які тимчасово перебувають за кордоном. Таку допомогу сільська рада розподіляє між ВПО та відправляє на фронт, зокрема нашій Закарпатській 128-й гірсько-штурмовій бригаді. Це одяг, взуття, бронежилети, інша необхідна техніка та продукти харчування. 

Окрім цього, наша громада зібрала кошти й придбала для військовослужбовців позашляховик Jeep Grand Cherokee зі спорядженням, який вже на передовій виконує бойові завдання. 

Тимчасова домівка для вимушених переселенців

Ми дбаємо про те, щоб переміщеним особам було в нас тепло й затишно. Проживають вони в приміщеннях дитячих садочків на повному утриманні: ми забезпечили триразове харчування, спальні місця, душ та інші умови для комфортного проживання.

Організація зустрічей із письменниками та дозвілля для переселенців 

Щоб трохи відволікти людей від жаху війни, ми організували та провели зустрічі з письменниками, зокрема з головою Закарпатської організації Національної спілки письменників України Василем Кузаном. Спілкування настільки сподобалось учасникам, що розтягнулося майже на три години. Заплановано наступні зустрічі також і в Приборжавському дитячому садочку. 

Для дітей працює хаб із різноманітними тренінгами, майстер-класами та уроками: малювання, англійська мова, зустрічі з психологом, аплікації з круп та насіння. У хабі є безплатний Wi-Fi, кава, чай та доступ до принтера. 

Бажаю мережі ЦНАП терпіння, щоб акумулювати свої сили та максимально забезпечити потреби внутрішньо переміщених осіб. Вірю, що найближчим часом наш графік і робота повернуться у звичне русло.

Матеріал підготовлено начальником відділу ЦНАП Довжанської територіальної громади Вікторією Якуб.