Центр адміністративних послуг «Прозорий офіс» Вінницька міська територіальна громада

На початку роботи у «Прозорому офісі» була реалізована низка принципово нових на той момент ідей: організаційна єдність роботи усіх органів, єдині стандарти оформлення документації, максимальне використання інформаційних технологій в роботі – система електронної черги, формування електронних баз даних, дистанційний доступ до інформації тощо.

Ідея «Прозорого офісу», народжена і впроваджена у Вінниці, з часом стала зразком для наслідування багатьох українських міст і без перебільшень - національним стандартом. Прийняте у 2012 році законодавство про адміністративні послуги значним чином базувалось і враховувало успішний досвід та принципи роботи вінницького «Прозорого офісу».

В тому ж 2012 році було відкрито три територіальні відділення ЦНАПу – «Вишенька», «Старе місто» та «Замостя» - діяльність яких була покликана максимально наблизити послуги до кінцевого споживача. Також у територіальних ЦНАПах розпочали прийом фахівці департаменту соціальної

політики міської ради, надаючи вінничанам максимально широкий спектр послуг у сфері соціального забезпечення та соціального захисту.

Наразі мережа Вінницьких ЦНАПів є однією з найпотужніших в Україні і щоденно обслуговує понад 3,5 тис. клієнтів, надаючи 582 адміністративних та інших видів послуг (найбільша кількість послуг в Україні).

Через  ЦНАП «Прозорий офіс» послуги надаються як органами місцевого самоврядування, органами державної влади, так і залученими підприємствами, установами і організаціями. Найбільш популярні і затребувані - адміністративні та дозвільні процедури, реєстрація місця проживання, послуги з реєстрації бізнесу, нерухомого майна, різноманітні інформаційні та консультаційні послуги.

В територіальних відділеннях центру можна отримати послуги з реєстрації транспортних засобів та видачі посвідчень водія, оформлення паспорту громадянина України та для виїзду за кордон, реєстрації шлюбу, вирішити питання соціального характеру та пенсійного забезпечення, оформити житлові субсидії.

В центрі працює 394 робочих місця, обладнаних сучасною технікою, та 11 віддалених робочих місць адміністраторів в облаштованих за стандартами «Прозорого офісу» пунктах обслуговування мешканців ЖЕКами міста, а також у віддалених населених пунктах Вінницької міської територіальної громад. Для клієнтів Центру створені зручні умови очкування, для діток в кожному офісі працюють дитячі кімнати, де створені умови для цікавого дозвілля малят, а також є можливість переодягнути і нагодувати малюків.

Велика увага приділяється інклюзії в роботі ЦНАПу, офіси обладнані пандусами, світловідбивними стрічками, терміналами для людей з інвалідністю. На вхідних групах вінницьких ЦНАПів встановлені спеціальні звукові пристрої для орієнтації в просторі людей з вадами зору. За 12 років існування ЦНАП «Прозорий офіс» прийняв понад 7,5 млн. відвідувачів.